TÜRKİYE

Londra'daki Tower Bridge'i kaldıran güç

Londra'daki Tower Bridge'i kaldıran güç

Londra'nın mutlaka görülmesi gereken yerlerinden olan Tower Bridge'in açılmasının ardındaki güç, Bosch Rexroth teknolojisi.

Kırmızı telefon kulübeleri, siyah taksiler ve Birleşik Krallık bayrağı, Londra'nın simgeleşmiş görüntülerinden yalnızca birkaçıdır. Londra'nın dünyaca ünlü bir başka simgesi de Tower Bridge'dir. Thames nehrinde mağrur bir şekilde gökyüzüne uzanan iki kulesini üst kısımdaki yürüme yolları ve alt kısımdaki basküller birleştirir. Bu basküller, limana giden gemilere yol vermek için yukarı ve dışarı doğru açılır.

İnşaatı sekiz yıl süren Tower Bridge, 1894 yılında tamamlandı. 1975 yılında, köprünün iki yarısının kaldırılmasını sağlayan baskül dayanak noktalarını çalıştıran buharlı hidrolik sistemin yeni bir elektro-hidrolik mekanizmayla değiştirilmesine karar verildiğinde, bu iş için Bosch Rexroth teknolojisi seçildi. Dünyanın en ünlü açılır kapanır köprüsü, işlerine gidip gelen Londralılara hizmet verirken taşıdığı ağır yükten etkilenmeye başladı. Köprüde gittikçe artan trafik akışı köprünün mekanik aksamını olumsuz etkiledi ve 2002 yılında, Bosch Rexroth'a bir kez daha sistemi modernleştirme görevi verildi. Bileşenleri kontrol eden, bakımdan geçiren ve değiştiren Bosch Rexroth, köprüyü her yıl 1000 defa sorunsuz şekilde açılıp kapanacak hale getirdi!

Eski köprü 40 günde formuna kavuştu!

Bunu biliyor muydun?

Eski köprü 40 günde formuna kavuştu!

1. Bosch Rexroth Ltd., Tower Bridge kontrol sisteminin tamamını 39 günde modernleştirdi!

2. Gün boyunca iki vardiyalı olarak çalışan 60 işçi, eski köprünün birleşme yerlerini rekor sürede yerleştirildi.