TÜRKİYE

Singapur'da e-mobilite lideri

Singapur'da e-mobilite lideri

Elektrikli araçların test merkezi olan Singapur, Bosch'un verdiği destekle dünyanın dört bir yanındaki e-mobilite girişimlerine ilham vermeye devam ediyor.

Singapur'un yüzölçümü küçük olsa da dünya sahnesinde önemli bir aktördür. Malakka yarımadasının güney ucunda bulunan bu şehirleşmiş, çok kültürlü şehir devletinde 5 milyondan fazla insan yaşamaktadır. Dünyanın en önemli lojistik merkezlerinden biri olarak görülen ve girişimleriyle ünlü olan Singapur, 2011 yılında, hükümet elektrikli araçların yaygın kullanımının fizibilitesini değerlendiren bir proje başlattığında küresel ün kazandı.

Beş yıllık projenin altyapı hizmet sağlayıcısı olarak Bosch Software Innovations seçildi. Bu rol kapsamında şarj altyapısının tasarımı ve geliştirilmesi, yani şarj noktalarının, sistem yazılımının ve istasyon kullanım verilerinin analizinin kurulumu, kullanımı ve bakımı yönetildi. 100 şarj noktasının yanında sürücülere bir uygulama aracılığıyla kullanabilecekleri şarj noktalarını bildiren bir web tabanlı sistem oluşturuldu. Bu pratik günlük kullanım deneyimi, e-mobiliteyi Singapur'a ve dünyanın geri kalanına yayma olasılığı için sağlam bir temel oluşturuyor.

E-mobilitenin öncüsü

Bunu biliyor muydun?

E-mobilitenin öncüsü

1. Singapur'daki pilot projede 100 civarında elektrikli araç bulunuyor.

2. Bosch, 15'ten fazla e-mobilite altyapı projesinde rol aldı. Görev üstlendiği şehirler arasında Milan ve Berlin bulunuyor.