Otomotiv Yedek Parça

Otomotiv Satış Sonrası

Otomotiv teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren Otomotiv Yedek Parça iş birimi; ürün tedariği, sevkiyatı, otomotiv yedek parça pazarlama ve satışı, servis konseptleri yönetimi ve geliştirilmesi, satış sonrası teknik destek alanındaki faaliyetleri ile Bosch ürünlerinin geliştirilmesini sağlamaktadır. Bosch Otomotiv yedek parça ana dağıtım merkezi Almanya Karlsruhe'de, Türkiye satış ofisi ise İstanbul’da bulunmaktadır.

Dağıtım merkezinin görevlerinden biri otomobil üreticileri, yetkili satıcılar ve araç bakım ve onarım servisleri dahil tüm Bosch müşterilerine, Karlsruhe'den 140'dan fazla ülkeye sevk edilen çok farklı yedek parçalar tedarik etmektir. Bölüm aynı zamanda dünyanın farklı yerlerinde 24 farklı depo sahasını yönetmektedir. 140 ülkede 10.000'den fazla çalışanı ve global lojistik ağı müşterilere yaklaşık 450.000 yedek parçanın hızlı bir şekilde ve zamanında ulaşmasını sağlamaktadır.

Test Ekipmanları alanında ise, araç bakım ve onarım servisleri için test teknolojisi, arıza tespit yazılımı, Otomotiv Teknik Eğitimi ve bilgi sistemleri hizmetlerini sunmaktadır. Bu iş birimi aynı zamanda yaklaşık 15.000 adet servis noktası ile dünyanın en büyük bağımsız araç bakım ve onarım servisleri zinciri olan "Bosch Car Service" konseptinden sorumludur.