Şirketimiz

Bosch Türkiye


Bosch Türkiye, ‘Mobilite Çözümleri’, ‘Enerji ve Bina Teknolojileri’, ‘Sanayi Teknolojileri” ile ‘Dayanıklı Tüketim Malları’ alanlarında faaliyet gösteren beş ayrı şirketi kapsamaktadır. Bosch Grubu, Türkiye’de ilk kez 1910 yılında kurulan bir temsilcilikle faaliyetlerine başlamış olup, ilk fabrikasını ise 1972 yılında Bursa’da kurmuştur. Bosch Türkiye, Nisan 2015 itibarıyla 16.600 çalışanı, 3,4 milyar avro cirosu ve 2,1 milyar avro’luk ihracatıyla teknoloji ve hizmetler alanında önde gelen tedarikçilerden biri olarak faaliyet göstermektedir. Bosch Grubu’nun ürün ve hizmetleri, yenilikçi, fayda sağlayan ve sıra dışı çözümler aracılığıyla yaşam kalitesini artırmak için tasarlanmaktadır. Böylelikle Bosch, dünya çapında “Yaşam için teknoloji’ sağlamaktadır.

 
 

Bosch Grubu


Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçisidir. 31 Aralık 2015 itibarıyla yaklaşık olarak 375 bin çalışanı ile 70,6 milyar avro tutarında satış gerçekleştirmiştir. Bosch Grubu; Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Enerji ve Bina Teknolojileri ve Dayanıklı Tüketim Malları olmak üzere 4 ana sektörde faaliyet göstermektedir. Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve 60’ın üzerinde ülkedeki 440’dan fazla bağlı bölgesel şirketinden oluşmaktadır. Satış ve servis ortakları da dahil edildiğinde, Bosch yaklaşık 150 ülkede temsil edilmekte, dünya çapındaki 118 lokasyonda 55.800 Bosch AR-GE çalışanı istihdam etmektedir. Bu dünya çapındaki gelişme; üretim ve satış ağı daha fazla büyüme için temel oluşturmaktadır. Bosch Grubu etkileyici ürün ve hizmetler tasarlayarak, hem inovatif hem de faydalı çözümler sunarak yaşam kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Böylelikle, şirket dünyanın her yerinde “yaşam için teknoloji” sunabilmektedir.

 
 
Harita Yerleri

Lokasyonlar

Bosch Grubu'nun 50'tan fazla ülkede çalışanları vardır. Tüm dünyada araştırma ve geliştirme, üretim ve satış yerlerimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Tarihçe

Tarihçe

1886 yılında Robert Bosch Stuttgart'ta Hassas Makineler ve Elektrik Mühendisliği Atölyesini kurmuştur. Bu, bugünün dünya çapında faaliyet gösteren Bosch Grubu'nun doğuşudur.

 

Kurumsal bilgi 2015


Kuruluş yılı:
Türkiye: 1910
Dünya çapında: 1886
Çalışan:
Türkiye: 16.600
Dünya çapında: 374.778
Lokasyonlar:
Türkiye: 5
Satışlar:
Türkiye: 3,4 milyar avro
Dünya çapında: 70,6 milyar avro
Araştırma ve geliştirme harcamaları:
Dünya çapında: 6,4 milyar avro

Sektörler ve İş Kolları