Steven Young

[Adı / Soyadı]

Steven Young Kimdir?


Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, Avustralya’nın Wollongong Üniversitesi’ndeki mühendislik fakültesinden mezun olduktan sonra, Sydney Teknoloji Üniversitesi’nde ve ardından Avustralya Yöneticilik Enstitüsü’nde eğitimine devam etmiştir. Young’ın Avustralya Deakin Üniversitesi’nden ‘Yönetim’ alanında lisansüstü derecesi de bulunmaktadır.

Steven Young, 1988 yılında Avustralya Mannesmann’da özel proje mühendisi olarak başladığı kariyerini, 1994 yılına kadar aynı şirkette, Almanya dâhil, çeşitli pozisyonlarda üstlendiği görevlerle sürdürdü.

1994 yılında Mannesman Rexroth’un Almanya’daki merkezinde göreve başlayan Young, 1995 yılında yine aynı şirket bünyesinde Türkiye’ye Genel Müdür olarak transfer oldu. 2001 yılında Bosch ve Rexroth birleşmesinin ardından Bosch Rexroth Sanayi Otomasyon A.Ş Genel Müdürü olarak yeni yapılanmada görevini devam ettirdi. 1 Temmuz 2011’den 31 Aralık 2014’e kadar Bosch Türkiye Temsilciliği ve Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten Steven Young, 1 Ocak 2015 itibarıyla Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı olarak atandı.

Türkiye’de TÜSİAD/TCCI (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) kurucular kurulu üyesi ile YASED (Yabancı Yatırımcılar Derneği), AHK (Türk Alman Sanayi ve Ticaret Odası), Kalder (Türkiye Kalite Derneği) ve Alman Lisesi yönetim kurulu üyesi olan Young, İngilizce, Türkçe ve Almanca biliyor.

Steven Young, evli ve 2 çocuk babasıdır.