Ana içeriğe geç
Bosch Türkiye

Çalışma alanlarımız

Dünya çapındaki lokasyonlarımızdaki güncel iş olanaklarını ve birçok farklı alanı kapsayan iş sektörlerimizi keşfederek sana en uygun fırsatı bul.

Birçok çalışma alanında iş bulun

Herkes için mükemmel bir uyum: odak alanlarımız

Nesnelerin İnterneti (IoT) alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olmak için çalışıyoruz. Geleceği şekillendirecek yeni teknolojileri hayata geçirmek için odaklandığımız diğer alanları keşfet.

Araştırma-Geliştirme

Araştırma-Geliştirme

Araştırma ve Geliştirme birimimizin yüksek mühendislik bölümünde, fikirlerimizin ürünlerimiz üzerinde doğrudan nasıl bir etkisinin olduğunu görebilirsin. Şirket ve müşterilerimiz için verimlilik, kalite ve güvenilirlik açısından fark yaratacak yenilikçi çözümler bulmamıza katkı sağla.Tasarım ve Ar-Ge merkezlerimizde yeni fikirler geliştirmek ve yenilikçi bakış açını ortaya koymak üzere ideal ve ilham verici çalışma ortamını bulacaksın.

Mühendislik

Mühendislik

Modern araçlarda, elektrikli ve elektronik sistemlere olan talep giderek artıyor. Araçlarda kullanılan ağ sistemlerinin sayısı artmaya devam ederken, bağlanabilirlik yoluyla artan veri aktarımının da güvenilir bir şekilde yönetilmesi gerekiyor.

Mühendislik bilginle, Bosch'ta yenilikçi mobilite çözümleri projeleri üzerinde çalışabilir, güç aktarma sistemlerinin verimliliğine ve günümüz araçlarının konforuna katkı sağlayabilirsin.

 Nesnelerin Yapay Zekası (AIoT)

Nesnelerin Yapay Zekası (AIoT)

Yapay zeka (AI) bağlantılı ürünlerle (IoT) buluştuğunda sonuç, evde, işte ve yolda sayısız yeni olasılıktır. Bu nedenle bu önemli teknolojiye odaklandık. Bosch'ta hemen hemen her ikinci pozisyon, yazılımla ve onu nasıl iyileştirip daha da geliştirebileceğimizle ilgilenir.

Nesnelerin Yapay Zekasını öne çıkarmak, insanların hayatlarını daha iyi hale getirmek ve tamamen yeni teknolojiler oluşturmak için bize katılabilirsiniz.

Üretim ve Sanayi 4.0

Üretim ve Sanayi 4.0

Ağa bağlı üretim için Sanayi 4.0 çözümlerimiz ile üretim ve lojistik süreçlerini optimize ediyoruz. Makinelerin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayacak çözümler geliştiriyor ve böylece güvenliği iyileştirerek üretimi hızlandırıyoruz. Makine, süreç ve sensör verilerini toplayıp, görselleştirip analiz ederek, şirketler için öncü ve yeni fırsatlar sunmamıza yardımcı olabilirsin.

Mühendislik, yazılım ve bilişim teknolojilerine dair

"Yaşam için teknoloji" mottosuyla, aplikasyon mühendisliği, üretim, donanım, IT ve yazılıma kadar geleceğin vizyonlarını anlamlı keşiflere dönüştürmek için aramıza katıl.

Aplikasyon mühendisliğinde, örneğin içten yanmalı motorlar için donanım ve yazılımın geliştirilmesi ve belirtilen performans ve emisyon hedeflerine ulaşılmasını sağlamak senin sorumluluğunda olacaktır. Görevlerin arasında, elektronik motor yönetim sistemlerinin devreye alınması, optimize edilmesi, kontrol ünitelerinde yazılım parametrelerinin oluşturulması, prototiplerin test edilmesi, motor test stantlarının yapılandırılması ve devreye alınması yer alacaktır. Fabrika ve test alanlarımızda, yazılım ve parça geliştirme gibi departmanlarla yakın iş birliği içerisinde çalışacaksın. Buna ek olarak, örneğin sunumlar sırasında satış yetkililerimiz ve iş ortaklarımızla iletişimde olacaksın.

Fabrikalarımızda üretimi planlayıp optimize edeceksin. Mühendislik ekiplerinde, kalite, maliyet ve müşteri odaklı rekabetçi yeni ürünler geliştirecek; ilgili departmanlarla satın alma, ürün ve süreç geliştirme gibi konularda görev alacaksın. Bir planlayıcı olarak, üretim süreçlerini kalite standartlarımıza uygun olarak tasarlayacak ve lojistik bölümü ile birlikte ürünlerimiz için en uygun üretim planlamasını geliştireceksin. Yeni makine ve teçhizatlar tedarik edecek, aynı zamanda gerekli makinelerin kullanıma hazır olmasını sağlayacaksın. Üretim sırasında, mevcut üretim teknolojilerini analiz edip, süreçleri optimize edeceksin.

Donanım geliştirme konusunda, elektronik bileşenlerin fonksiyon, tasarım ve teknik özelliklerini belirleyeceksin. Yerleşim simülasyonlarını kullanarak prototipler, modüller ve platformlar geliştireceksin. Kontrol ünitelerinin yanı sıra analog ve dijital devrelerin tasarlanmasına ek olarak, spesifik müşteri gereksinimlerine yönelik çözümler üreteceksin. Parça geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda bunları test de edeceksin. Görevin; aplikasyon mühendisliğinden üretime, araştırma-geliştirme biriminden satışa kadar pek çok fonksiyonla yakın ilişki kurmayı gerektirecek.

Bilişim teknolojisi konusunda, elektrik elektronik mühendisliği, bilgisayar bilimi ve işletme arasındaki arayüzde çalışacaksın. Bilgi ve veri işleme sistemleri geliştirecek ve bunların ele alınacağı yazılım ve donanımlarla ilgileneceksin. Görevlerin arasında, müşterilerin bireysel ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bilişim teknolojileri çözümlerinin tasarlanması ve farklı bölümlerdeki bilişim teknolojileri sistemlerini koordine etmek için stratejilerin hazırlanması olacak. Denetleme, finans, veri koruma ve bilgi güvenliği bölümlerinin yanı sıra iç denetimle de birlikte çalışacaksın. Yeni projeler almak için satış bölümüyle de işbirliği yapacaksın. Veri ve bilgi işleme için fonksiyon ve arayüz gereksinimlerini analiz etmenin yanı sıra, operasyonların yönetiminde de aktif bir rol alacaksın.

Bu alanda, ürünlerimiz için çeşitli yazılımlar geliştirip programlayacaksın. Bilgisayar teknolojisi, aplikasyon mühendisliği, donanım geliştirme ve teknik satış gibi alanlarla irtibat halinde çalışarak gereksinim analizleri hazırlayıp kullanıcıya özel çözümler geliştireceksin. Görevlerin, yazılım mimarilerinin simülasyon ve modellemesinin yanı sıra bunların geliştirme ve tasarım faaliyetlerinin ele alınmasını içerecek. Yazılımın elektronik sistemlere uygulanması ve entegrasyonuna ek olarak, yazılımı onaylayarak doğrulayacak ve ilgili kalite kontrol süreçlerini yürüteceksin.

Yönetim birimlerimiz

Muhasebe ve lojistikten; pazarlama ve satışa kadar Bosch'taki sana uygun yönetim birimlerini keşfet.

Yönetim ve finansal muhasebe departmanlarında sorumluluğun, yönetim ekibinin doğru ticari kararlar alması için gerekli tüm bilgilere sahip olmasını sağlamak olacak. Finansal muhasebe ekibinde, yayınlanan Mali Tabloların ilgili muhasebe kural ve düzenlemelerine uygun olmasını sağlayacaksın.

Yönetim muhasebesinde, bilanço tablolarının yanı sıra kar ve zarar da dahil olmak üzere yönetim hesaplarının aylık olarak hazırlanmasına, iki yıllık dönemi kapsayan yıllık bütçe planının derlenmesine ve tahminlerin iş performansındaki herhangi bir değişikliği yansıtacak şekilde üç ayda bir güncellenmesine katkı sağlayacaksın. Finansal muhasebede, temel sorumluluklarından biri, gerekli yasal hesapların dosyalanması ve yıl sonu denetim sürecinin yönetilmesi olacaktır.

Kredi kontrolünde görevlerin arasında, müşteriler ile mutabık kalınan ödeme koşulları dahilinde ödeme yapılmasının sağlanması ve kredi kontrollerinin gerçekleştirilmesi yer alacaktır. Borçların ödenmemesi durumunda, sen ve ekibin, şirketimiz için ortaya çıkabilecek olası riskleri azaltmak için süreci takip edeceksiniz.

Satın almada, hem ulusal hem de uluslararası piyasalarda en güvenilir tedarikçileri, en yüksek kaliteyi ve en iyi fiyatları araştırmak üzere çalışacaksın. Temel görevlerin arasında ürünlerin kalitesinin izlenmesi, onay testlerinin yapılması, süreçlerin denetlenmesi ve tedarik zincirinin optimize edilmesi yer alacaktır. Diğer önemli hususlar, yeni gelişmekte olan piyasalarda güvenilir tedarikçilerin bulunmasını ve tercih edilen tedarikçilerin geliştirilmesini içerecektir. Tüm teslimatların kalitesini ve verimliliğini optimize edecek ve tedarikçilerde ortaya çıkabilecek sorunları çözeceksini. Şirket içi departmanlarla yakın iletişim içerisinde olacak ve müzakerelerde bulunacaksın.

Şirket içi geliştirme veya üretim birimlerimizin ve müşterilerimizin spesifikasyonlarına uygun teknik ürünler, test ekipmanları ve komple üretim tesisleri tasarlayacaksını. Bu süreç, ürün geliştirmenin bir parçası olarak münferit mikro bileşenlerden oluşan detaylı konfigürasyondan, özel amaçlı makinelerdeki üretim ekipmanının komple tasarımına kadar uzanır. Eş zamanlı mühendislik süreci boyunca, belirtilen tüm fonksiyonları ve üretim unsurlarını nihai tasarıma entegre edeceksin. Tüm kalite, maliyet ve zaman gereksinimlerini karşılayan sağlam bir tasarım oluşturmak için diğer departmanlarla (geliştirme, üretim, satın alma, özel amaçlı makinelerin inşası, vb.) yakın iş birliği içerisinde çalışacaksın.

Lojistikte malzeme ve bilgi akışının hem şirket içinde hem de iştirakler, müşteriler ve tedarikçilerle olan tüm arayüzlerde efektif bir şekilde yürütülmesinden sorumlu olacaksın. Örneğin ham maddelerin üretim bölümüne teminini planlayacak ve stok seviyelerinin optimumda kalmasını sağlayacaksın. Ürünlerin müşterilere gönderilmesini koordine edecek, komple tedarik zincirlerini yönetecek ve tasarlayacaksın. Görevin, çeşitli şirket içi bağlantılar, müşteriler ve hizmet sağlayıcılarla irtibatta kalarak tedarik, nakliye, envanter yönetimi ve üretim için bilişim teknolojileri tabanlı stratejilerin geliştirilmesini içerecek.

Pazarlamada, diğer fonksiyonel alanlarla birlikte çalışarak, geliştirilen ürün ve hizmetleri pazarlamak için etkili stratejiler hazırlayacaksın. Kararlarının, farklı hedef grupların markalarımızı algılama şeklinin temeli olduğunu bilerek, yeni iş kollarını analiz edecek, en uygun fiyatlandırma stratejileri geliştirecek, satın alma bariyerlerini yakından inceleyecek ve bunları aşmak için önlemler planlayacaksın. Kısacası görevin, müşterilerimizin ve beklentilerinin, yaptığımız her çalışmanın merkezinde olmasının sağlanması açısından önem taşıyacak.

İnsan kaynaklarında, doğru yetenekleri keşfederek şirkete kazandırılması ve kişisel ve mesleki becerilerinin geliştirilmesinden sorumlu olacaksın. İşinin doğası gereği operasyonel ya da stratejik görevlerde farklı sorumluluklar alabilirsin. Örneğin, sözleşmelerin hazırlanması, şirket içi çalışan performans değerlendirmeleri ve çalışan eğitim-gelişim süreçlerinin planlanmasında çalışabilir, farklı departmanlarımızla iş ortaklığı sağlayarak uzmanlığını geliştirebilir ya da üniversite-sanayi iş birliğine katkı sağlayabilirsin.

Kalite yönetiminde sorumluluğun, ürünlerimizin Bosch markasını en iyi şekilde taşımasını sağlamaktır. Geliştirme, tasarım ve üretimden, lojistik, satın alma ve satışa kadar pek çok departman ile irtibat kuracaksın. Ayrıca, müşteri ve tedarikçilerle temasları sürdürecek, kalite konularında tavsiyelerde bulunacak ve kalite standartlarına uygunluğu garanti altına alacaksın. Örneğin, kabul edilen kalite yöntemlerini kullanarak mal ve ürünleri test edeceksin. Gerek kurum içerisinde gerekse tedarikçilerde denetimlerin yürütülmesi işinin önemli bir parçası olacak. Sistem ve süreçleri, kalite yönetimi açısından analiz edecek ve sonuçları raporlarla değerlendireceksin.

Kurumsal iletişim biriminde şirketin imajını ve itibarını hem kurum içi hem de kurum dışında yönetmede önemli bir rol oynayacaksın. Örneğin, çalışanları güncel gelişmelerle ilgili bilgilendirecek ve onlara çeşitli stratejik kararları ileteceksin. Şirket dışında, şirket için pozitif bir imaj sağlayacaksın. Tutarlı ve bilgilendirici iletişim stratejilerinin yürütülmesini sağlayacaksın. Medyayı önemli haberler hakkında bilgilendirecek, kontaklar oluşturacak ve müşteriler, iş ortakları ve gazetecilerle güvene dayalı ilişkiler kuracaksın. Yönetimle ve diğer departmanlarla iş birliği içerisinde çalışarak ajanslar, metin yazarları ve editörler gibi hizmet sağlayıcılarla çalışmaları koordine edeceksin.

Ticari satışta, yetkili olduğun satış bölgesinin başarısından sorumlu olursun. Finansal ve ticari planları koordine eder ve satış hedeflerine uyulduğundan emin olursun. Saha satışlarında çalışıp bölgesel müşteri hesaplarını yönetirsin. Aynı zamanda yeni müşteriler edinme, ticari anlaşmalarda bulunma, karlı bir fiyat politikası geliştirme ve ardından gerekli lojistik süreçleri koordine etme faaliyetleri önemli sorumlulukların arasındadır. Buna ek olarak, piyasayı ve rakipleri sürekli olarak izler ve uygun satış stratejileri geliştirirsin. İlgili kanaat önderleri, medya ve müşterilerle yakın bağlar kurmak ve bölgedeki varlığımızı etkinlik ve fuarlarda sunmak performansın açısından çok önemlidir. Özellikle, müşteri ihtiyaçları analizi, yeni ürünler için satış desteği ve bütçe analizi gibi konularda diğer birim ve departmanlarla irtibat kurarsın.

Dört iş kolu, tek amaç: Geleceği şekillendirmek.

Bosch, lider bir teknoloji ve hizmet sağlayıcısıdır. Fikirlerinle, hangi alanlarda geleceği şekillendirebileceğini keşfet.

Yeni iş yerini keşfet

Yeni işine başlamadan önce, çalışacağın bölgeyi ve çevreyi tanı.

Google Haritalar
Bu harita izniniz olmadan görüntülenemez.

Websitemizde Google Haritalar hizmetini kullanıyoruz. Haritanın görüntülenebilmesi için onay vermeniz gerekmektedir. Onayınızla birlikte, veriler Google'a aktarılacak, çerezler kullanılacak ve Google DoubleClick reklam ağı ile iletişime geçilecektir. Bu, daha fazla veri işleme operasyonunu tetikleyebilir.

Web sitesini yeniden yükleyerek onayınızı istediğiniz zaman, anında ve gelecekte etkili olacak şekilde geri çekebilirsiniz.

Detaylı bilgi

Çeşitlilik gösteren bir grup, üzerinde “Join the Team” yazılı atkıları havada tutuyor ve boş bir ofis koltuğunu işaret ediyor.

Gelecekteki iş arkadaşlarını ve Bosch dünyasını keşfet

Global bir firma olarak Bosch, kariyerini dünyanın herhangi bir noktasında geliştirebilmene olanak sağlar. Bosch dünyasındaki güncel pozisyonlarımızı keşfederek sana en uygun olan işi bulabilirsin.

Çeşitlilik gösteren bir grup, üzerinde “Join the Team” yazılı atkıları havada tutuyor. Bir kişi insanları gruba katılmaya çağırıyor.

Work #LikeABosch — Şimdi başvur

Bunu paylaş: