Ana içeriğe geç
Bosch Türkiye

İş birliği ve liderlik

Birbirimize ilham verelim. Değerlerine bağlı kalarak ve geleceği şekillendirerek daha iyi bir bugüne ve yarına ilham ver. Work #LikeABosch

LikeABosch aktörü Shawn robot berber koltuğunda oturuyor.

Bosch’ta, değerlere önem veriyoruz.

Herkesin birbirinden farklı olmasını seviyoruz. Sen de çeşitliliğimizin getirdiği bakış açıları sayesinde sürekli gelişebildiğin bir ortamdan ilham alarak kendin olabilirsin. İş birliği, şeffaflık, saygı ve güven – işte Bosch tam olarak da bu.

Değerlerimiz

Değerlerimizle yaşarız. Kültürümüz, şirketimizin kurucusu Robert Bosch'un değerlerine dayalıdır: karşılıklı saygı, adalet, açıklık, güven, sorumluluk ve çözümlere odaklanmak. Ne söylüyorsak onu yaşıyor, Bosch'un parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Bu sadece bir yönetim retoriği değil, birbirimize gerçekten ilham veriyoruz. Anketler, çalışanlarımızın %80'inin aynı fikirde olduğunu söylüyor.

Çeşitlilik anlayışımız

Amacımız yaşamı iyileştirmek; bugün ve yarınlar için daha iyi bir dünya yaratmaktır. Bu stratejinin pek çok farklı yanı var, aynı çalışanlarımızda olduğu gibi. Farklılıklarla beraber yeni fikirler, ve nihayet yeni teknoloji gelir. Bu kadar geniş bir Bosch çalışan ağıyla, bilgi ve deneyimini tüm dünyada paylaşabilir, fikir alışverişi yapabilir ve karşılıklı olarak öğrenebilir/öğretebilirsin. Dilersen çalışan ağlarında, dilersen küresel projelerde... Ya da boş vakitlerinde...

Destek ve daha fazla ilham almak bakımından, tecrübeli çalışanlarımız da büyük bir kaynak. "Bosch Management Support" üzerinden, emekli kıdemli uzmanlarımızla, bir tür 'kuşaklararası paylaşım ve bilgi aktarımı' yapıyoruz.
Başarımızın anahtarı çeşitliliktir ve kurum kültürümüze sıkı sıkıya bağlıdır.

Liderlik prensiplerimiz

Liderliği yeni bir anlayışla hayata geçiriyoruz. Bosch'ta herkesin liderlik rolü üstlenebileceğine inanıyoruz. Başka bir deyişle: WE all LEAD Bosch. "Liderlik" kavramına üç ana perspektiften bakıyoruz: Her çalışan kendi kendisinin lideridir; pek çok kişi bir ekibe, projeye veya konuya liderlik eder; ve birlikte hepimiz, her birimiz, işimize liderlik ederiz. Nasıl liderlik ettiğimizi ve birlikte nasıl çalıştığımızı, "We LEAD Bosch" prensiplerimizde on cümlede anlattık. Vizyonumuz: her çalışan, “Yaşam için teknoloji” misyonumuza uygun olarak Bosch'un yararına olacak şekilde uzmanlığı ve tutkusuyla katkı yapar, fark yaratır. İşten zevk almak, organizasyona uzmanlık getirmek; bunları yaparken de kişisel olarak ve ekip olarak gelişmek; ve daima en iyi performansa ulaşmak... Sürücü koltuğunda sen varsın...

Bosch’ta, hayata sen yön ver.

İşimizi ve çevremizi seviyoruz. Bir vakıf kuruluşu olarak yaşam için teknoloji üretirken aynı zamanda sosyal ve çevreci projeleri de destekliyoruz. Yenilikçi, fayda sağlayan ve akıllı çözümler ile dünyaya kalıcı bir iz bırak.

Bosch karbon-nötr bir şirket oluyor

Bosch'ta sürdürülebilirlik

Bosch'ta sürdürülebilirlik

Amacımız 'Yaşam için teknoloji' geliştirmek. Sürdürülebilirliğe, 'uzun dönemli' olana bağlılığımız DNA'mıza işlemiş. Lokasyonlarımızın 400'ünden fazlası şimdiden CO₂-nötr, ama biz bu sayıyı arttırmak, iklim üzerindeki etkimizi daha da azaltmak istiyoruz. İklim değişikliğini olumlu yönde etkilemek istiyor, ürünlerimizin, tedarik ettiğimiz malların ve lojistik zincirimizin CO₂ ayak izini yakından inceliyoruz. Ve her bir çalışanımızı sürdürülebilir bir hayat tarzı benimsemesi için destekliyoruz.

Bosch karbon-nötr bir şirket oluyor
Robert Bosch Stiftung

Bosch Vakfı — temelimiz

Bosch Foundation — temelimiz

Misyonumuza odaklanabilmek için dış baskılardan tamamen bağımsız olmalı ve insanların yaşamlarını iyileştirmeye katkı sağlayan teknolojiler yaratmaya yoğunlaşmalıyız. Bir limitet şirket olarak borsadan bağımsız konumdayız ve şirket hisselerimizin %92'si kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Robert Bosch Vakfı'nın elinde bulunuyor. Şirket kârları bu vakıf üzerinden araştırma, sağlık, eğitim ve toplum alanlarına yönelik sosyal proje ve organizasyonlara aktarılıyor. Başarılarımızla tüm dünyada gözle görülür bir fark yaratıyoruz, ve bu bize, üretmek, inovasyon ve dünyayı daha da iyileştirmek için ilham veriyor.

Robert Bosch Stiftung
Renningen'de Bosch

Yaşam için teknoloji

Yaşam için teknoloji

Burası 100 yılı aşkındır, insanların hayatlarını zenginleştirecek yeni ve heyecan verici fikirler peşinde koşan yaratıcılar, yenilikçiler, düşünürler, öncüler ve problem çözücülerin buluştukları yer. İşte birkaç çarpıcı örnek;

  • Dünyanın tam otonom ve sürücüsüz tek park teknolojisi.
  • COVID-19 hızlı testi: güvenilir sonuçlar, en üst düzeyde emniyet ve kesinlik, üstelik sadece 39 dakikada.
  • 2025'ten itibaren tüm elektronik Bosch ürünleri yapay zekâyla bütünleşik üretilmiş olacak.

Modern, geniş ve ilham verici bir çalışma ortamıyla, iş birliğini, ekip çalışmasını ve yenilikçi, inovasyoncu düşünceyi özellikle teşvik ediyoruz. İçeriye adımını atınca, aynı ağın içinde birlikte öğreneceğin, düşünceni özgürleştireceğin bir yere girdiğini göreceksin. Burası, hayatları değiştirmek için hep birlikte çalışan muhteşem bir ekibin yeri.

Renningen'de Bosch

Bosch'un ilham kaynakları

Icon jewel

Uzun dönemli değerler

Icon user-arrows-heart

Çeşitlilik

Icon watering-can

Destekleyici liderler

Icon global-entrepreneur

Mali bağımsızlık ve sosyal sorumluluk

Icon leaf-simple

Güçlü bir sürdürülebilirlik stratejisi

Icon box-lightbulb

İnovasyon tutkusu

Shawn bir ofiste masada oturuyor.

Work #LikeABosch — Şimdi başvur

Bunu paylaş: