Dünya genelinde Bosch

İlk bakışta Bosch Grubu

Ne yapıyoruz?

Bosch Grubu, alanında lider global teknoloji ve hizmet tedarikçisidir. Dünya genelinde yaklaşık 395.000 çalışanımız ile (31 Aralık 2020 itibarıyla), 2020 yılında 71.5 milyar Avro'luk satış gerçekleştirdik. Faaliyetlerimiz dört sektöre ayrılıyor: Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Dayanıklı Tüketim Malları ve Enerji ve Bina Teknolojileri. Dünyanın önde gelen IoT şirketi olarak; akıllı evler, akıllı şehirler, ağa bağlı mobilite ve sanayi için yenilikçi çözümler sunuyoruz. Sensör teknolojisi, yazılım ve hizmet alanlarındaki tecrübemiz ve IoT bulutumuzu kullanarak müşterilerimize; ağa bağlı, farklı alanları bir arada bulunduran ve tek bir kaynaktan elde edilen çözümler sunuyoruz. Bosch Grubu'nun stratejik amacı, ağa bağlı yaşama yönelik yenilikler sunmak. İnovatif ve heyecan uyandıran ürün ve hizmetlerle dünya genelinde yaşam kalitesini artırmaya devam ediyor, kısaca “Yaşam için Teknoloji” üretiyoruz.

İlk bakışta Bosch

Satış geliri, çalışanlar, lokasyonlar - temel veriler ve ilk bakışta markalarımız

Satış geliri, çalışanlar, lokasyonlar — İlk bakışta Bosch Grubunun gerçekleri ve markaları.

Karşıdan yüklemeler

Bosch ile ilgili güncel bilgileri PDF formatında indirebilirsiniz.

Günümüzde Bosch Kapak Sayfası

Günümüzde Bosch

Kısa ve net bir sunumla Bosch hakkında bilmeniz gerekenler (İngilizce)

Bosch yıllık rapor 2020 kapak sayfası

Yıllık rapor 2020

Şirket profili ve 2020 yıllık raporu (İngilizce)

Sektörler

Bosch showcar

Mobilite Çözümleri

Mobilite Çözümleri

Uzmanlığımızı otonom, elektrifikasyon ve bağlanabilirlik olmak üzere üç mobilite alanında bir araya getiriyor ve müşterilerimize entegre mobilite çözümleri sunuyoruz. Ana faaliyet alanlarımız arasında içten yanmalı motorlar için enjeksiyon teknolojisi ve güç aktarma sistemleri çevre birimleri, güç aktarma sistemleri elektrifikasyonu için çeşitli çözümler, araç güvenlik sistemleri, sürücü destek sistemleri, kullanıcı dostu bilgi-eğlence sistemi ve ayrıca araçtan araca ve araçtan altyapıya iletişim teknolojisi, tamir servis konseptleri ve otomotiv satış sonrası pazarına yönelik teknoloji ve servisler gelmektedir. Bosch olarak aralarında elektronik motor yönetimi, ESP® elektronik denge programı ve yüksek basınçlı common-rail dizel enjeksiyon teknolojisiinin de bulunduğu önemli otomotiv inovasyonları sunuyor; sensör teknolojisi alanında otomotiv uygulamalarına yönelik dünyanın en küçük stereo video kamerasını üretiyoruz.

Bosch showcar
Endüstri 4.0 süreçlerinin ekran üzerinden kontrol edilmesi

Sanayi Teknolojileri

Sanayi Teknolojileri

Tahrik ve Kontrol Teknolojileri bölümümüz ile, konusunda uzmanlaşmış ve bu alanda dünyanın önde gelen tedarikçilerinden biri konumundayız. Fabrika otomasyonu, sistem konstrüksiyonu, mühendislik, mobil makine ve ticari araçlar için özelleştirilmiş tahrik, kontrol ve aktüatör çözümleri sunuyoruz. Buna ek olarak, Tahrik ve Kontrol Teknolojileri, kapsamlı bir hizmet portföyü ile birlikte önemli uluslararası projeler yürütüyor ve ağa bağlı üretimin (Sanayi 4.0) göstergesi niteliğindeki çözümleri geliştirmeye devam ediyor. Paketleme Teknolojisi bölümü, içecek endüstrisinin bazı segmentlerinin yanı sıra farmasötik, gıda maddeleri ve şekerleme endüstrilerine ilişkin dünyanın önde gelen süreç ve paketleme çözümleri tedarikçilerinden birisi.

Endüstri 4.0 süreçlerinin ekran üzerinden kontrol edilmesi
Bosch'tan döner çekiç

Dayanıklı Tüketim Malları

Dayanıklı Tüketim Malları

Dünyanın önde gelen elektrikli el aletleri ve aksesuar tedarikçilerinden biri olan Elektrikli El Aletleri bölümü, ölçme ve bahçe aletleri bölümlerini de kapsıyor. İnovasyonun ana odağı ise kablosuz ve internet erişimli cihazlar. Dayanıklı Tüketim Malları iş kolu aynı zamanda BSH Hausgeräte GmbH'yi de içeriyor. Dünyanın önde gelen ev aletleri üreticilerinden biri olarak, ocak, fırın, bulaşık-çamaşır makinesi, buzdolabı-derin dondurucu ve ayrıca elektrikli süpürge, kahve makinesi gibi küçük ev aletlerini, internet erişimi giderek artan modern ve enerji tasarrufu yüksek ürünler olarak sunmaya devam ediyor.

Bosch'tan döner çekiç
Bosch Akıllı Ev kontrolü

Enerji ve Bina Teknolojileri

Enerji ve Bina Teknolojisi

Bina teknolojileri bölümü, video gözetleme ve erişim kontrolü, izinsiz giriş ve yangın alarmları, ses ve konferans sistemlerine yönelik ürün ve çözümler geliştiriyor. Bunlara ek olarak ticari müşterilerine akıllı enerji ve bina teknolojisi ve hizmetleri sunan Uluslararası Entegrasyon iş birimini de bünyesinde barındırıyor. Bosch Global Hizmet Çözümleri bölümü ise, harici ticari hizmetleri dahil etmek amacıyla Bina Teknolojileri bünyesindeki sorumlulukları genişletme görevini üstleniyor. Termoteknoloji, enerji verimliliği yüksek ve internet erişimi giderek artan ısıtma ürünleri ve sıcak su çözümleri sağlarken; Robert Bosch Smart Home GmbH ise, akıllı evler ile ilgili ürün ve hizmetler sunmaya devam ediyor.

Bosch Akıllı Ev kontrolü

Mülkiyet yapısı ve organizasyon

Bosch'un çoğunluk hissesi, 1964 yılından bu yana, Robert Bosch Stiftung GmbH'a ait. Vakıf, kurucumuzun yardımsever ve sosyal sorumluluk çabalarını çağdaş biçimde sürdürüyor. Robert Bosch Vakfı, programlarıyla toplumun karşılaştığı sorunların ele alınması için uygun proje ve girişimleri yürütmeye devam ediyor.

Robert Bosch GmbH'nin hissedarları ve
Bosch ile iletişime geçin

Sosyal medya hesaplarımız