Yaşam için teknoloji

Bosch Türkiye

Türkiye’de ilk kez 1910 yılında kurulan bir temsilcilikle faaliyetlerine başlayan Bosch Grubu, ilk fabrikasını 1972 yılında Bursa’da kurdu. Teknoloji ve hizmetler alanında önde gelen tedarikçilerden biri olarak Bosch’un Türkiye’de, ‘Mobilite Çözümleri’, ‘Enerji ve Bina Teknolojileri’, ‘Sanayi Teknolojileri” ile ‘Dayanıklı Tüketim Malları’ alanlarında faaliyet gösteren beş ayrı şirketi bulunuyor. Bosch Grubu’nun ürün ve hizmetleri; yenilikçi, fayda sağlayan ve sıra dışı çözümler aracılığıyla yaşam kalitesini artırmak için tasarlanıyor. Böylelikle Bosch, dünya çapında “Yaşam için teknoloji’ üretiyor.

5

Türkiye'de 5 farklı şehirdeyiz.

Bosch Türkiye Hakkında

Türkiye 2016'da Bosch ile ilgili kesin veriler

Heyecan uyandıran ürün ve hizmetler

Otomobilinizde, evinizde ya da işyerinizde. Bosch teknolojisi yaşamın pek çok alanını şekillendiriyor.

Bosch moblite çözümlerini temsil eden bir otomobil

Mobilite Çözümleri

Mobilite Çözümleri

Araç teknolojilerindeki uzmanlığımızı donanım, yazılım ve servislerle bir araya getiriyoruz.

Bosch moblite çözümlerini temsil eden bir otomobil
Bir çift Bosch Akıllı Ev teknolojisine sahip evlerindeki kanepelerinde rahatça uzanıyor.

Evde Kullanım

Evde Kullanım

Eviniz için günlük hayatı kolaylaştıran çözümler.

Bir çift Bosch Akıllı Ev teknolojisine sahip evlerindeki kanepelerinde rahatça uzanıyor.
Bir çalışan, bir tablet ve Bosch Endüstri 4.0 aletlerini kullanarak üretim bölümündeki süreçleri izliyor.

Sanayi ve Ticaret

Sanayi ve Ticaret

Sanayi ve işletmelere yönelik yenilikçi ürün ve hizmetler.

Bir çalışan, bir tablet ve Bosch Endüstri 4.0 aletlerini kullanarak üretim bölümündeki süreçleri izliyor.

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young, Avustralya’nın Wollongong Üniversitesi’ndeki mühendislik fakültesinden mezun olduktan sonra, Sydney Teknoloji Üniversitesi’nde ve ardından Avustralya Yöneticilik Enstitüsü’nde eğitimine devam etmiştir. Young’ın Avustralya Deakin Üniversitesi’nden ‘Yönetim’ alanında lisansüstü derecesi de bulunmaktadır.

Steven Young, 1988 yılında Avustralya Mannesmann’da özel proje mühendisi olarak başladığı kariyerini, 1994 yılına kadar aynı şirkette, Almanya dâhil, çeşitli pozisyonlarda üstlendiği görevlerle sürdürdü. 1994 yılında Mannesman Rexroth’un Almanya’daki merkezinde göreve başlayan Young, 1995 yılında yine aynı şirket bünyesinde Türkiye’ye Genel Müdür olarak transfer oldu.

2001 yılında Bosch ve Rexroth birleşmesinin ardından Bosch Rexroth Sanayi Otomasyon A.Ş Genel Müdürü olarak yeni yapılanmada görevini devam ettirdi. 1 Temmuz 2011’den 31 Aralık 2014’e kadar Bosch Türkiye Temsilciliği ve Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten Steven Young, 1 Ocak 2015 itibarıyla Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı olarak atandı.

2015 yılında G20/B20 2015 Türkiye İstihdam Görev Ekibi Eş başkanlığını üstlenen Young, Kasım 2015’ten bu yana DEİK Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanlığı görevini sürdürmektedir. 2013-2016 yılları arasında AHK (Türk Alman Sanayi ve Ticaret Odası) başkan yardımcılığı görevini üstlenen Steven Young, aynı zamanda YASED (Uluslararası Yatırımcılar Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Vekili, TÜSİAD/TCCI (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Kurucular Kurulu Üyesi ve Özel Alman Lisesi İdare Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve 2 çocuk babası olan Steven Young, Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Markalarımız

Hedefimiz, ürün ve hizmetlerimizle insanların hayat kalitesini yükseltecek “yaşam için teknoloji” çözümleri sunmak. Bosch Grubu'nun diğer hangi markalarla günlük yaşamınızı desteklediğini keşfedin:

 • Bosch
 • Bosch Otomobil Servisi
 • Bosch Dizel Merkezi
 • Rexroth
 • Buderus
 • CST/bergerCST/berger
 • CoremanNet
 • Dremel
 • Dynacord
 • Electro-Voice
 • HC-Cargo
 • OTC
 • RTS
 • Robinair
 • sia Abrasives
 • Telex
 • Zexel
Robert Bosch'un portresi

Tarihçe

Robert Bosch'un 1886 yılında Stuttgart'ta Hassas Makineler ve Elektrik Mühendisliği Atölyesi'ni kurmasıyla bugün dünya çapında faaliyet gösteren şirketimizin temelleri atıldı. Şirketimiz, ilk günden itibaren inovatif güç ve sosyal bağlılık ile karakterize ediliyor.

Blaichach, Almanya'daki Bosch lokasyonunun yakınındaki akarsu.

Sorumluluk

Bizim için kurumsal sosyal sorumluluk veya sürdürülebilirlik şirketimizin stratejisinin sadece ekonomik değil aynı zamanda ekolojik ve sosyal faktörleri de dikkate alması anlamına geliyor. Bu nedenle ekolojinin, inovasyonun itici gücü olduğuna inanıyoruz.

Dr. Volkmar Denner

Uyumluluk

Uyumluluk şirket değerlerimizin ayrılmaz bir parçası. Dünya genelinde geçerli kurallarımız sayesinde, müşteri ve ortaklarımızın yanı sıra çalışanlarımızı ve şirketi korumayı amaçlıyoruz.

Bosch ile iletişime geçin

Sosyal medya hesaplarımız